10 Ağustos 2011 Çarşamba

Kagıttan Hafıza_Paper Memory
Piril Güleşci Arıkonmaz tarafından kurulan Pg Art Gallery, Eylül ve Ekim aylarını kapsayacak kapsamlı sergi projesiyle, sanatı sıra dışı bir mekanda izleyicilerle buluşturuyor. Galerinin steril ortamı yerine İstanbul’un dokusuna karışmış tarihi bir yapı olan Tahtakale Hamamı’nda, hazır giyim markası ROMAN’ın sponsorluğunda gerçekleşecek olan bu serginin, İstanbul Bienali ile eş zamanlı olarak, 13 Eylül - 28 Ekim tarihlerinde başlaması planlanıyor.

Öznur Güzel Karasu’nun küratörlüğünde bir araya gelen farklı disiplinlerden 22 sanatçı, "oyun"kavramının farklı anlamlarından yola çıkarak gerçekleştirdikleri çalışmalarıyla, yaşamın her alanında karşılaştığımız oyunsal süreçleri ele alıyorlar. İçinde yaşadığımız toplumsal düzendeki rollerimizi, koskoca bir sistem içinde maruz kaldığımız oyunları, düşsel oyunlarımızı, tıpkı bir çocuk gibi dahil olduğumuz oyunları, neşeli oyunları, çıkar oyunlarını, kültürel yapıdaki oyunları, algı oyunlarını ele alırken, aslında nasıl bir tekinsizlik içinde yaşadığımızı da vurguluyorlar. Sergide sanat, başı belli olan ama sonu belirsizliklerle yüklü toplumsal düzeneklerden bir çıkış yolu aramanın da aracı haline geliyor. İçsel güdülerle çıkılan zihinsel yolculukta karşımıza, aklın arayışlarına dair denklemler çıkıyor.

Sergide Sena Başöz, Burak Bedenlier, Itır Demir, Eda Gecikmez, Nurcan Gündoğan, Reysi Kamhi, Devabil Kara, Hacer Kıroğlu, Komet, Devran Mursaloğlu, Günnur Özsoy, Neriman Polat, Anti Pop, Gonca Sezer, Ayşegül Süter, Jerome Symons, Candaş Şişman, Özgül Arslan Tosunoğlu, Kemal Tufan, Sevil Tunaboylu, Ayla Turan, İlke Yılmaz çalışmalarını sergiliyor.

Yer: Tahtakale Hamamı Adres: Uzunçarşı Cd. No: 329, Eminönü, İstanbul

Hiç yorum yok: